Sıkça Sorulan Sorular

Panel radyatörlerin garanti süresi ne kadardır?

Türkiye’de Termopan panel radyatörlerin garanti süresi 10 yıldır.

Panel radyatörün diğer radyatörlerden farkı nedir?

Panel radyatörler, estetik görünümü, dizaynı, yüksek ısı verimi ve ısıl gücü ve daha basit montaj imkânı sağlamaktadır. Maliyet noktasında ise diğer radyatörlere göre daha çok tercih edilmektedir.

Panel radyatörün ürün standardı nedir?

PKKP (Panel-Kanat-Kanat-Panel) olarak 22 tip, 600/1000 panel radyatör TS EN 442 ürün standardına göre üretilmektedir.

Panel radyatörde test basıncı, işletme basıncı ne kadardır?

Termopan panel radyatörlerde test basıncı 13 bar, işletme basıncı 10 bardır.

Termopan panel radyatörde termostatik radyatör vanası kullanılır mı?

Panel radyatörlerimiz termostatik vana kullanımına uygun olup, fazla enerji kullanımına engel olarak %25’e varan tasarruf sağlar.

Panel radyatörlerden en son, en uç noktadakiler yeteri kadar ısınmıyor ne yapmalıyım?

Radyatörlerinizin tesisata bağlanılan sıcak su giriş ve ısısını bıraktıktan sonra cihazınıza dönüş olmak üzere iki bağlantı noktası vardı. Bu radyatörlerden ısınan grupların sıcak su giriş ve soğuk su dönüş yerlerindeki vanaları kapatınız. Daha sonra cihazınızdan elde ettiğiniz tüm sıcak suyu ısınmayan veya kısmen ısınan radyatöre yönlendiriniz. Ayrıca panel radyatörün hava purjöründen anahtarını kullanarak havasının çıkmasını sağlayınız. Bu işlemi yaptıktan sonra bütün radyatörlerinizi gerektiği kadar açarak evinizi ısıtınız. Dikkat etmeniz gereken; en çok kullandığınız yerin vanalarını tam, diğer yerlerin vanalarını kısmen açınız.

Panel radyatörlerimi nasıl temizlerim?

Panel radyatörleriniz ısınıp, soğuması gereği, mekanınızda bir hava akımı oluşturmaktadır. Bu hava akımı içinde bulunan toz, vb. partiküller radyatör kanallarına ve yüzeylerine yapışmaktadır. Biriken toz radyatör ve kendi sağlığımız için olumsuz ortam oluşturur. Temizlik için ısıtma sistemini kapatarak, panel radyatörün önce yan, sonra üst kapağı çıkarınız. İlk önce, elektrikli süpürgenin uygun aksesuarı ile alt, üst, yan ve iç kısımlardaki tozu temizleyiniz. Ulaşamadığınız noktalar için saç kurutma makinası çözüm olabilir. Radyatörünüzün dış kısımları içinde nemli bir bez ile silerek ardından kurulayınız. Radyatör temizliğinde sert yüzeyli sünger, aşındırıcı malzemeler ve kimyasal içerikli solüsyonları kullanmaktan kaçınınız.